Rok szkolny 2017/2018


UWAGA!

Posiedzenie Rady Pedagogicznej SP 13 odbędzie się 
29 sierpnia (środa) o godzinie 10.00

 

 

PODRĘCZNIKI – ROK SZKOLNY 2018/2019

 1. Podręczniki dla oddziału "zerowego" - kupują rodzice - zestaw podręczników podamy po rozpoczęciu roku szkolnego.
 1. Podręczniki dla uczniów klas I - VIII oraz gimnazjum /kl. III/ -  uczniowie otrzymają bezpłatnie w szkole.
 1. Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do religii -  kupują rodzice uczniów   
 • Klasa „0”   - Wydawnictwo Jedność „W świecie mojego Boga” - tylko zeszyt ćwiczeń
 • Klasy I - VIII oraz oddział gimnazjalny mają podręczniki i zeszyty ćwiczeń  z Wydawnictwa  Świętego Wojciecha:

 

Klasa Tytuł podręcznika i zeszytu ćwiczeń
I Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa
II Kochamy Pana Jezusa
III Przyjmujemy Pana Jezusa
IV Jestem chrześcijaninem
V Wierzę w Boga
VI Wierzę w Kościół
VII Spotkanie ze Słowem
VIII Aby nie ustać w drodze
III gimnazjum Żyć w miłości BogaSzanowni Państwo!


NABÓR DZIECI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH (klasa 0)
i DO KLAS PIERWSZYCH w SP 13 W BEŁCHATOWIE
na rok szkolny 2018/2019

5 lutego - 16 marca 2018 r. 

ZAPRASZAMY!

 


ZAKOŃCZENIE

ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

dla uczniów klas trzecich gimnazjalnych

21 czerwca 2018 r. godz. 1700

(duża sala gimnastyczna)

  

ZAKOŃCZENIE

ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca 2018 r. 

800 – Msza święta w kościele parafialnym

915 – uroczyste zakończenie roku szkolnego dla wszystkich uczniów szkoły (boisko szkolne)

945 – rozdanie świadectw dla uczniów w salach lekcyjnych

 

W dniach 4 i 5 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IV c i IV d uczestniczyli w  wycieczce do Ojcowa, Wieliczki  i Krakowa pod opieką p. Agnieszki Zielonki, p. Ewy Sudak  i p. Joanny Latosińskiej. Pierwszego dnia uczniowie dotarli do Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie mieli możliwość  obejrzeć  jeden z najcenniejszych zabytków architektury renesansowej w Polsce-Zamek na Pieskowej Skale oraz  najbardziej oryginalną skałę w tym parku-Maczugę Herkulesa.  Mogli też podziwiać piękną dolinę Prądnika z ciekawymi tarasami widokowymi.  Po południu, tego samego dnia, uczniowie dotarli do Wieliczki, gdzie zwiedzali Kopalnię Soli. Pod okiem przewodnika poznali olbrzymie wyrobiska, podziemne jeziora solankowe i kaplice wykute w soli,  z Kaplicą Św. Kingi wzbudzającą największy zachwyt, położoną na głębokości 101 m. Drugiego dnia  klasy czwarte zwiedzały atrakcje turystyczne Krakowa, tj. Katedrę na Wawelu z grobami królewskimi  i Dzwonem  Zygmunta. Odwiedzili Rynek Główny,  Sukiennice,  Kościół Mariacki. Na koniec uczniowie przeszli się Plantami i zobaczyli słynne Okno Papieskie przy ulicy Franciszkańskiej 3.

(więcej zdjęć w dziale "galeria") 


W dniu 7 czerwca 2018 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o UNICEF-ie i Konwencji o Prawach Dziecka. Już po raz szesnasty gościliśmy przedstawicieli bełchatowskich szkół podstawowych. W tym roku, w konkursie wzięło udział 6 drużyn ze szkoły numer 1, 3, 5,8, 9 i 12.           

Wyniki konkursu:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5

                                                                                                         Organizatorzy: Beata Pietrzak, Maria Walczak

 

22 maja 2018 r. odbył się w Buczku VIII Festiwal Piosenki Dziecięcej. Nasza wokalistka Oliwia Czerwińska zajęła w nim II miejsce. Serdeczne gratulacje!

Konkurs o Pontyfikacie Jana Pawła II

(więcej zdjęć w dziale "galeria") W XXII Międzyszkolnym Konkursie Bełchatów wczoraj i dziś pod hasłem Niepodległość w Bełchatowie, naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Małgosia Dąbrowska, Ola Gul, Sandra Romaniszyn i Adam Markowiak. Uczniowie zdobyli II miejsce. Gratulujemy.

(więcej zdjęć w dziale "galeria") 

 

Sandra Romaniszyn z klasy 6a wicemistrzem w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Pitagoras”. Gratulujemy!15 maja br. w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbył się I Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej Jacka Kaczmarskiego "A mury runą..." Nasza uczennica Oliwia Czerwińska (kl. IIbG) wyśpiewała w nim II miejsce. Opiekunem artystycznym Oliwii jest pan Waldemar Domińczyk. Serdecznie gratulujemy!W dniach od 8 do 15 maja co roku obchodzony jest w Polsce Tydzień Bibliotek. Z tej okazji nasza szkoła już po raz trzeci przygotowała akcję głośnego czytania. Przed biblioteką na holu 3 piętra zebrali się uczniowie klas 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum, by wspólnie czytać dzieła polskich i zagranicznych twórców. W myśl tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek - „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA” przedstawiciele klas czytali wybrane przez siebie fragmenty książek. Spotkanie zakończyły występy uczennic klasy IIb – Amelii Woźniak i Zuzanny Siewiery oraz uczennicy klasy IIIb - Aleksandry Walus. Imprezę przygotowały panie: Barbara Udalska, Kazimiera Cieśla, Justyna Gniewaszewska.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

 

W ramach realizowanego projektu ekologicznego „WODA – NATURALNE BOGACTWO ŚWIATA LUDZI, ZWIERZĄT I ROŚLIN” Zakład Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN zorganizował dla nas ciekawą wycieczkę. W minioną środę, 16 maja,  nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach terenowych na obiektach Ujęcia Wody oraz Oczyszczalni Ścieków. Klasy VIc i Vb, wraz z opiekunami Bożeną Konieczną i Beatą Pietrzak, dziękują organizatorom za miłe przyjęcie i interesującą lekcję poglądową.

 (więcej zdjęć w dziale "galeria") 

 

W dniu 15 maja 2018 r. uczniowie klas Vb i VIc, wraz z opiekunkami p. Beatą Pietrzak oraz p. Bożeną Konieczną, uczestniczyli w wycieczce do KWB Bełchatów, zorganizowanej w ramach realizacji zadań z zakresu edukacji ekologicznej. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili salę wystawową, obejrzeli film edukacyjny dotyczący historii bełchatowskiego węgla, podziwiali odkrywkę Bełchatów z placu widokowego, wjechali na Górę Kamieńsk – najwyższe wzniesienie w centralnej Polsce. Wyjazd dostarczył niezapomnianych wrażeń.

(więcej zdjęć w dziale "galeria") 

 

III Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Zielono mi”– „Ćwierkają wróbelki” dla uczniów klas I - III, odbył się dnia 09.05.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie zaowocował po raz kolejny sukcesem naszych najmłodszych uczniów.
Pola Gągała – uczennica klasy IIa przedstawiła wiersz pt. „Na ratunek Ziemi”Katarzyny Wawrzak zajmując II miejsce w kategorii uczniów klas II.
Ilona Krasońuczennica klasy IIIb (integracyjnej)  zaprezentowała się w wierszu L. Staffa pt. „Deszcz majowy” , a Sandra Kacprzyk z klasy Ia recytowała wiersz D. Gellner pt. „Wiosenny czarodziej” otrzymując wyróżnienie. Gratulacje!


XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI „Przyroda w sercu i w poezji”

Konkurs recytatorski pod hasłem „Przyroda w sercu i poezji” po raz XII odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bełchatowie. Składał się z II etapów:
I etap – konkurs plastyczny do wybranego wiersza,
II etap – to recytacja wybranego wiersza o tematyce przyrodniczo- ekologicznej W. Chotomskiej lub zaprezentowanie się w piosence do słów Ewy Chotomskiej.
Szkołę Podstawową nr 13 w konkursie recytatorskim reprezentowali uczniowie z klasy integracyjnej IIIb -  Wiktor Juszczyk i Adrian Kaczmarek oraz uczennica klasy VIIb Wiktoria Czapla.
I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim - Wiktor Juszczyk zaprezentował się w wierszu Wandy Chotomskiej pt. „Kanarek”, swoją piękną i spontaniczną interpretacją ujął jury. III  miejsce Adrian Kaczmarek recytował wiersz pt. „Pliszka”. Wiktoria Czapla otrzymała dyplom za udział w konkursie, recytowała wierszW. Chotomskiej „Jak biedronka zgubiła kropki”.
W konkursie plastycznym szkołę reprezentowali również uczniowie klasy IIIb integracyjnej w składzie: Wiktor Jon, , Zofia Szewczyk, Wiktor Wilk.
II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym – Wiktor Wilk, uczeń klasy IIIb, który wykonał pracę plastyczną do wiersza W. Chotomskiej pt. „Kanarek”. GRATULACJE!
  Gościem specjalnym konkursu była pani Ewa Chotomska, autorka bardzo wielu znanych piosenek i wierszy dla dzieci, która poprowadziła bardzo ciekawe spotkanie z uczestnikami.

 

 

9 maja 2018 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Bełchatowie odbył się uroczysty finał XVII Powiatowego Konkursu "Książka – Obiekt Artystyczny". Reprezentanci naszej szkoły przygotowani przez panią Beatę Bartosiak spisali się wspaniale. Wykonali piękne prace!
Oto laureaci konkursu w kategorii klas VII SP , II i III klas gim.

Marcin Staszewski kl. IId gim. - II miejsce

Julia Górna kl. VIIa - wyróżnienie

Olga Karbownik kl. VIIa - wyróżnienie

Adrian Staluszka kl. VIIa - wyróżnienie

Elżbieta Grześkowiak kl. IId gim.- wyróżnienie

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 

Postacie z wybitnych dzieł sztuki są bohaterami wystawy Karoliny Stępień, której wernisaż odbył się na trzecim piętrze naszej szkoły. Uczennica klasy 7a przez długi okres przygotowywała KWERKLE – zupełnie inne kolorowanki. Jej prace zachwycają wielu obserwatorów. Są precyzyjnie wykonane, ładnie pocieniowane, mają piękne barwy... Artystce gratulujemy talentu, cierpliwości i wrażliwości! 

(więcej zdjęć w dziale "galeria") 

 

 

Bohaterowie kreskówek inspirują Jakuba Kotlewskiego z klasy 2a od kilku lat. Uczeń swoje rysunki wykonane ołówkiem zaprezentował na holu trzeciego piętra naszej szkoły. Podczas oficjalnego otwarcia wystawy prace młodego artysty oklaskiwała pani dyrektor Renata Stolarczyk, wychowawczyni Ewelina Stefanek oraz koleżanki i koledzy z klasy. Czekamy na następne wystawy! Gratulujemy pasji!

(więcej zdjęć w dziale "galeria") 


Rocznica Konstytucji 3 Maja

Jak co roku z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych. Uroczystość niosła przesłanie również dla nas, że patriotyzm winniśmy pielęgnować w każdym dniu i jako naród tak żyć, żeby nasza ojczyzna rozwijała się duchem wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

 

 

"Spotkanie ze SZTUKĄ – SZKŁO"

Dziewięć uczennic naszej szkoły w towarzystwie nauczycielek p. Beaty Bartosiak i p. Joanny Latosińskiej wzięło udział w warsztatach p.h. "Spotkanie ze SZTUKĄ – SZKŁO". Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie gościł nasze młode artystki w dniach 24-25 kwietnia 2018 r. Warsztaty graficzne z suchej igły poprowadziła pani dr Anna Wajda. Uczennice pod okiem artystki przygotowały matryce a następnie odbiły je na prasie drukarskiej. W pracowni witrażu uczestniczki warsztatów wykonały prace w trzech technikach szklarskich. Zajęcia z fusingu, malowania na szkle i piaskowania poprowadziła pani dr hab. Katarzyna Pyka w towarzystwie czterech asystentek.
    Uczennice przeżyły wspaniałą przygodę! Poznały wielu artystów, zwiedziły uczelnię pod przewodnictwem pani Katarzyny Pyki, wzięły udział w dwóch wernisażach ale również posiadły wiele umiejętności: wycinania matrycy, wykonania odbitki w technice druku wklęsłego, wycinania szkła, piaskowania, malowania patynami...
    Na warsztatach powstało wiele pięknych prac, a ich autorkami są: Zuzanna Gul kl.4b, Natalia Kaleta kl.4b, Weronika Głowacka kl.7a, Julia Górna kl.7a, Klaudia Siwiaszczyk kl.7a, Oliwia Staniszewska kl.7a, Aleksandra Dybek kl.7b, Nina Hertel kl.7b, Paulina Jabłonka kl.7b.
  W imieniu uczestniczek artystycznych działań pragniemy serdecznie podziękować Uniwersytetowi Śląskiemu w Cieszynie za gościnę, a Paniom Katarzynie Pyka i Annie Wajdzie za wspaniałe warsztaty!

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

  

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce XI Powiatowym Turnieju Wiedzy Ekologiczno - Przyrodniczej ,,Odkrywam świat" pod hasłem ,,W krainie jezior". Konkurs odbył się 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie w ramach obchodów Dni Ziemi. Trzyosobowe zespoły szkół z powiatu bełchatowskiego z klas IV-VI uczestniczyły w trzech konkurencjach: wiedzy, plastyki i sportu.
Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Błaźniak, Patrycja Kalecińska i Zuzanna Nowak.
Opiekunem zwycięskiej drużyny była Bożena Konieczna.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")
 


We wtorek 17 kwietnia 2018 r. na holu II piętra odbył o się uroczyste otwarcie wystawy prac rysunkowych Aleksandry Niklewicz- uczennicy klasy 4b. Ola zaprezentowała nam swoje artystyczne dokonania poprzez prace przedstawiające pejzaż, martwą naturę oraz portret. Gratulujemy talentu!

(więcej zdjęć w dziale "galeria") 

 

Serdecznie gratulujemy sukcesu Krzysztofowi Walenczakowi (kl. 3a gimnazjum), uczniowi pani Agnieszki Zielonki, który uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018. Krzysiek prezentował się znakomicie w każdym z etapów konkursu.  W eliminacjach szkolnych, które były pierwszą odsłoną tego konkursu, zdobył wysoką punktację 90% i jako jedyny ze szkoły reprezentował nas  w etapie rejonowym. W eliminacjach rejonowych, które odbyły się w Piotrkowie Tryb., zdobył  jedną z najwyższych punktacji  92,5% i z pozycji lidera przystąpił do etapu wojewódzkiego. Ostatnia część konkursu, już w Łodzi, zakończyła się dla naszego ucznia sukcesem 83% i uzyskaniem tytułu finalisty. Gratulacje!

 

 
GRATULUJEMY I miejsca reprezentantom klas trzecich, którzy w dniu 24 kwietnia br.  wzięli udział w XII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Regionalnej "Bełchatów - moje zielone miasto" organizowanym przez SP 12.
Byli to:
1. Alicja Hertel IIIf
2. Bartłomiej Jamróz IIId
3. Oliwia Krankowska IIIf
4. Piotr Smejda IIIf

Konkurs składał się z dwóch części: wiedzowej  oraz plastycznej i obydwu dziedzinach nasi uczniowie wypadli znakomicie!

 

 

 13 kwietnia, piątek na dodatek, okazał się bardzo pomyślny dla uczniów naszej szkoły. Odbył się wówczas XXIV mały Konkurs Recytatorski, organizowany przez MCK Bełchatów. Spośród sześciorga przedstawicieli "Trzynastki" czworo wróciło z nagrodami. Byli to: Jan Wojnar z kl. 3f, który zajął pierwsze miejsce w kategorii klas 1-3 oraz otrzymał Grand Prix konkursu - Złotą Maskę, Michał Kolanek z kl. 3b - wyróżnienie, Gabriela Kruk z kl. 5c w kategorii klas 4-6 zajęła I miejsce, Ola Gawin z kl. 7a w kategorii klas VII i gimnazjalnych otrzymała wyróżnienie. W konkursie wzięły także udział Marysia Godlewska z kl. 5a oraz Ola Fronczak z kl. 3b gimnazjum. Młodym recytatorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

11 kwietnia  br. w bełchatowskim „Herbercie” odbył się VI Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej „Muzyką w wiersz”. Naszą szkołę reprezentowały:  Oliwia Czerwińska, która zdobyła w nim II miejsce i Maria Dembska  -  wyróżnienie. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!    

 

Konkurs plastyczny pt. "PORTRET PUPILA" zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie został rozstrzygnięty.

10 kwietnia 2018 r. w galerii MCK nastąpiło uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy i wręczenie nagród.

Oto laureaci z naszej szkoły:

 • w kategorii klas I - III SP

  Kamaldeep Kumar kl. IIIf – nagroda

  Dawid Krata kl. IIId – nagroda

  Zuzanna Wilk kl. Ia – wyróżnienie

  Piotr Karpiński kl. IIIf – wyróżnienie

 • w kategorii klas IV-VI SP

  Aleksandra Gul kl. VIb – nagroda

  Anna Kruszyńska kl. Vc – nagroda

  Weronika Burczyk kl. VIa - wyróżnienie

  Hanna Pędziwiatr kl. IVa – wyróżnienie

 • w kategorii klas VII SP , II i III klas gim.

  Martyna Rorat kl. IIb gim. - nagroda

  Weronika Głowacka kl. VIIa – wyróżnienie

  Alicja Siwik kl. IId gim. - wyróżnienie

Uczniów do konkursu przygotowały: Beata Bartosiak, Anna Bugaj, Magdalena Gemborys, Magdalena Kotala, Sylwia Węglewska

Serdeczne gratulacje dla laureatów i wszystkich uczestników konkursu! Wykonaliście piękne prace!

 

 


09 kwietnia odbył się w naszej szkole
IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej.
   Uczniowie bełchatowskich szkół podstawowych rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych (dla klas I-III i dla klas IV-VI). Wystąpiło 26 uczestników, zaśpiewano 21 utworów. Ne zabrakło również uczestników którzy grali na własnych instrumentach. Joanna Zwierzyńska (ZSP9) zagrała na gitarze i zaśpiewała utwór Love Yourself (Justin Bieber). Natomiast Amelia Biniecka (SP5) grając na ukulele zaśpiewała Riptide
  Po długich i trudnych obradach jury podjęło decyzję. W kategorii młodszych klas najlepiej zaprezentowała się uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 9  Zuzanna Wróbel, która zdobyła I miejsce piosenką Father’s Day. II miejsce zajęła Julia Czajka. Julia reprezentowała Szkołę Podstawową Nr 12 i zaśpiewała piosenkę  No Money. Natomiast III miejsce przypadło czteroosobowemu zespołowi wokalno-muzycznemu The Farmers który wystąpił w piosence Old MacDonald had a farm. 
  W starszej kategorii bezkonkurencyjna była reprezentantka Szkoły Podstawowej Nr 8 Oliwia Bogucka i to ona zajęła I miejsce. Oliwia zachwyciła jury swoim wykonaniem utworu Wrecking Ball z repertuaru Miley Cyrus. II miejsce zajęła Oliwia Tomecka (SP5). Oliwia zaśpiewała utwór 7 years (Lukas Graham). III miejsce przypadło ex aequo Natalii Krzciuk (SP1) oraz Oliwii Morzyńskiej (SP3). Natalia zaśpiewała energiczny utwór No roots, a Oliwia piękną pieśń Mary, did you know?
  Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorami konkursu były panie Aleksandra Poninkiewicz i Beata Kowalczyk.

(więcej zdjęć w dziale "galeria") 

 

 

W dniu 27.03.2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Teatru Profilaktycznego, podczas którego realizowany był projekt wychowawczo – profilaktyczny „To więcej niż Teatr”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Młodsi oglądali „Przygody zazdrosnego Liliputka”, a starsze klasy przedstawienie teatralne „Narkoman”. Spektakle przedstawił Teatr Króla w Łodzi. Obie sztuki w dostosowaniu do poziomu rozwoju uczniów poruszały m.in. problemy używania środków uzależniających.

(więcej zdjęć w dziale "galeria") 
wielkanoc 

Wszystkiego co najlepsze na Święta Wielkiej Nocy,
wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery,
miłych spotkań z najbliższymi oraz smacznego jajka
i mokrego Lanego Poniedziałku życzy cała społeczność 
Szkoły Podstawowej nr 13 z oddziałami integracyjnymi 
im. UNICEF 
w Bełchatowie


Wielkanocne Impresje

Własnoręcznie wykonany wielkanocny stroik, przepyszne ciasta, świąteczne życzenia, a przede wszystkim spotkania z przyjaciółmi- to stało się udziałem uczniów naszej szkoły zaproszonych na warsztaty integracyjne do Szkoły Podstawowej nr 1. W tegorocznych Wielkanocnych Impresjach reprezentowali nas Wiktoria Czapla, Błażej Beśka i Adrian Kaczmarczyk.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

 

21 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki "Muzyka łagodzi obyczaje". Naszą szkołę reprezentowały dwie wokalistki klas gimnazjalnych: Oliwia Czerwińska (2b) - II miejsce w konkursie i Maria Dembska (2b) - wyróżnienie. Gratulujemy! 


Oliwia Czerwińska

20.03.2018 roku w Skierniewicach odbył się Finał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, gdzie reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 13 im. UNICEF z Oddziałami Integracyjnymi w Bełchatowie wywalczyła wicemistrzostwo województwa zajmując II miejsce. Gratulujemy!

 

KONIE są bohaterami wystawy Małgorzaty Czapli uczennicy klasy 6a. Rysunki można oglądać do 6 kwietnia na holu trzeciego piętra naszej szkoły. Otwarcie wystawy w towarzystwie ponad 30 osób odbyło się 20 marca 2018r. Pięknie "wydziergane" rysunki zwierząt są świadectwem dużej cierpliwości, precyzji oraz wewnętrznego piękna tkwiącego w młodej artystce. Małgosia jeździ konno, co zostało zarejestrowane na jednej z prac. Serdecznie gratulujemy talentu i pasji!

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

 

21 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbył się III Powiatowy Festiwal Piosenki Radosnej. Pola Gągała (2a) zajęła w nim I miejsce. Gratulujemy!

„Tak, Pomagam”

 9 i 10 marca 2018 r. wolontariusze z Szkolnego Koła Caritas włączyli się w ogólnopolską akcję Caritas „Tak, Pomagam”. Akcja polegała na zbiórce żywności w sklepach „Biedronka” i „Lidl”. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Zbiórka żywności prowadzona była wspólnie z Parafialnym Zespołem Caritas działającym przy parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie. Uczniowie biorący udział w akcji „Tak Pomagam”: Klaudia Siwiaszczyk, Adrian Staluszka, Eryk Lipiński, Maja Stus, Julia Górna, Julia Walczak, Klaudia Jakubczak, Olga Karbownik, Zuzanna Nowak, Maria Goska, Dorota Szafrańska, Oliwia Staniszewska.

 

 

"BIEG PO ZDROWIE". WPROWADZENIE - PALENIE JEST NIEZDROWE
  Uczniowie klas IVa, IVb, IVc realizują program antytytoniowej edukacji zdrowotnej BIEG PO ZDROWIE.
  Podczas lekcji wychowawczej dowiedzieli się kilku ciekawych informacji dotyczących palenia papierosów, m.in. tego, że w dymie papierosowym znajduje się ponad 4000 różnych substancji szkodliwych, a także, że e – papierosy również powodują uzależnienie od nikotyny i są rakotwórcze. Uczniowie chętnie wymieniali negatywne skutki palenia, a ciekawostką było przeliczanie kosztów związanych z paleniem i co można by było kupić za kwotę wydaną na papierosy.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")  

Podsumowanie akcji "Góra Grosza"

Jak co roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji charytatywnej "Góra Grosza". Także i tym razem uczniowie odpowiedzieli na apel ogłoszony przez szkolnych pedagogów i Samorząd Uczniowski. Zebraliśmy 71,49 kg jedno-, dwu- i pięciogroszówek o łącznej kwocie 742,05 zł, które zostały wysłane do organizatorów akcji 23 lutego 2018 r. 
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
 
 
 

W czwartek 22 lutego 2018 r na holu II pietra odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac rysunkowych Zuzanny Jurkiewicz- uczennicy klasy 6b. Zuzia zaprezentowała nam swoje artystyczne dokonania, przedstawiając postaci ze znanych a także zapomnianych już  bajek, takich jak: „Zaczarowany ołówek” czy „Pomysłowy Dobromir”. Zapraszamy do oglądania.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

 

W czwartek 22 lutego 2018 r na holu III piętra odbył się wernisaż prac Julii Masek – uczennicy klasy 4e. Julia stworzyła cykl niezwykle barwnych prac przedstawiających postaci animowane ze znanych nam bajek. Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Renacie Stolarczyk za otwarcie wystawy a opiekunkom artystycznym Julii – Pani Beacie Bartosiak i Pani Magdalenie Gemborys za przygotowanie wernisażu. Czekamy na kolejne prace młodej artystki.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")


Szkolna Komisja Organizacyjna "BTI" przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie zorganizowała po raz XII Powiatowy Bełchatowski Turniej Informatyczny w kategorii szkół gimnazjalnych, który się odbył dnia 19 lutego 2018 roku. Konkurs przebiegał w formie eliminacji - testu (15 drużyn) oraz części finałowej praktycznej. Laureatami konkursu zostali również nasi uczniowie: Marek Tomasz i Wróblewski Damian (V miejsce) a także Wiącek Kacper i Naturalny Jakub (VI miejsce). Wszyscy są uczniami klasy 3a.  Gratulujemy!

(więcej zdjęć w dziale "galeria")


16.02.2018r. uczniowie klas IIa, IIb, IIIb, IIId,, IVa, IVb wzięli udział w zajęciach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonych przez ratowników stowarzyszenia „Ratownictwo Wodne Solpark Kleszczów”. Dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Każdy uczestnik zajęć pod okiem ratowników mógł wykorzystać wiadomości teoretyczne podczas ćwiczeń praktycznych z użyciem fantomów. Uczniowie bardzo chętnie przystępowali do ćwiczeń, wiedząc jak ważne jest ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom ukończenia zajęć „Mały Ratownik RWSK”. 

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

 

 

 

15.02.2018 r. w bibliotece odbył się  Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej (dla klas VII i gimnazjalnych). Uczniowie recytowali wiersze miłosne wybranych poetów. Spotkanie z poezją wzbogacone zostało muzyką i piosenką w wykonaniu naszych uczniów. Komisja w składzie: M. Leszczyńska, B. Ciesielska, K. Cieśla wytypowała następujących zwycięzców: I miejsce - Maria Erkiert kl. IIId, II miejsce - Aleksandra Fronczak kl. IIIb, III miejsce - Oliwa Staniszewska kl. VIIa.
 
(więcej zdjęć w dziale "galeria")
 

We worek, 13 lutego, uczniowie klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w barwnym KOROWODZIE OSTATKOWYM, organizowanym przez Muzeum Regionalne w Bełchatowie. Wraz z pracownikami Muzeum nasi "przebierańcy" odwiedzili Urząd Miasta, Urząd Gminy, Starostwo Powiatowe, Miejskie Centrum Kultury, Straż Miejską, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Wszędzie czekał ich słodki poczęstunek i miłe słowa gospodarzy. Korowodowi towarzyszyła skoczna muzyka i zabawne przyśpiewki. 
  Na zakończenie ostatkowej imprezy wszyscy zostali poczęstowani gorącą herbatą i pączkami.

Zdjęcia z korowodu ostatkowego

 

  

Aleksandra Gawin i Julia Górna (7a), uczennice p. Joanny Domańskiej oraz Natalia Podawczyk (6b), uczennica p. Ewy Molki, reprezentowały szkołę w rejonowych eliminacjach konkursu języka polskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Ola i Julia zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w marcu w Łodzi.
Uczeń klasy IIIa gimnazjum, Krzysztof Walenczak, przygotowywany przez p. Agnieszkę Zielonkę, także pomyślnie przeszedł eliminacje rejonowe i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu historycznego. O tytuł laureata będzie walczył jeszcze w lutym także w Łodzi. 
  Uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

Czas ferii  dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 obfitował w wiele atrakcji. Ciężko wyobrazić sobie ferie bez śniegu... Niestety zima oszczędziła nas w tym roku, więc w ramach tego w pierwszym dniu udaliśmy się na lodowisko miejskie.  Dzieci świetnie radziły sobie z jazdą na łyżwach.  
  Drugiego dnia skorzystaliśmy z zajęć na basenie przy ul. Czaplinieckiej. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił na torze przeszkód przygotowanym dla nich przez PCS. Po tych atrakcjach kolejnego dnia  udaliśmy się do kina Helios w Galerii Olimpia na bajkę pt. „ Gnomy rozrabiają”. Po  powrocie do szkoły nadszedł czas na naukę tańca pt. „Belgijka”. Uśmiech towarzyszył nam przy każdym „kroku”.
W czwartek udaliśmy się do szkółki leśnej Borowiny k/Kluk. Pomimo, że pogoda nam nie dopisała dobre humory nas nie opuściły. Było pieczenie kiełbasek, śpiewanie piosenek przy akompaniamencie gitary, wycieczki i harce po lesie.
  Ostatni dzień naszych wspólnych ferii spędziliśmy na terenie naszej szkoły. Czas ten zagospodarowaliśmy bardzo efektywnie. Gościliśmy dwoje policjantów z Bełchatowskiej Komendy, którzy przypomnieli nam o bezpieczeństwie podczas ferii. Dzieci miały wiele pytań związanych z bezpieczeństwem zarówno swoim jak i swojego otoczenia. Drugą część tego dnia wykorzystaliśmy na pracę w grupach. Dzieci dowolną techniką wykonywały  pracę pt: „Zabawy zimowe”. Na zakończenie był czas na rozgrywki sportowe. Tym sportowym akcentem zakończyliśmy ferie w naszej szkole. Czas ten wykorzystaliśmy bardzo aktywnie. Puentą ferii 2018 był uśmiech i radość dzieci.


Program Edukacji Antytytoniowej „Bieg po zdrowie”

„Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e – papierosów. Uczniowie klasy IVa, IVb, IVc wraz z rodzicami i wychowawcami będą realizować ten program w bieżącym roku szkolnym z następujących treści:
  Palenie jest niezdrowe. Jak się nie dać złowić nałogowi? Dlaczego jest coraz więcej osób, które nie palą papierosów? Palenie szkodzi! Jak to zrobić, żeby nie palić! Jak to zrobić, żeby inni nie palili? Podsumowanie zajęć.
  W dniu 24.01.2018 r. i 25.01.2018 r. podczas zebrań rodzice uczniów klas IVa, IVb, IVc zostali zapoznani z programem antytytoniowej edukacji zdrowotnej. W czasie spotkań rodzice zostali zapoznani z celem programu.

  

 

 

 

 

Na zakończenie karnawału, dnia 25.01.2018, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 13 wyjechali do Łodzi na bal wolontariusza SKC. Zabawa miała miejsce w Centrum Służby Rodzinie. Uczestnicy przebrani w karnawałowe stroje mieli okazję nie tylko potańczyć, czy wziąć udział w konkursach, lecz również zawrzeć nowe znajomości, wymienić się doświadczeniami, a także zjeść pyszne pączki i bułki.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

 

 

 

W dniach 29 stycznia - 2 lutego br. organizujemy w naszej szkole ferie zimowe. W programie wiele atrakcji - m. in. wyjście do kina, wyjście na lodowisko, wycieczka do leśniczówki połączona z  ogniskiem, zajęcia sportowe. Codziennie ciepły posiłek. Zapisy w świetlicy szkolnej do dnia 22 stycznia (poniedziałek). Serdecznie zapraszamy!     

 


Zapraszamy na hol na drugim piętrze naszej szkoły, na którym zagościły kolorowe konie. Moja pasja...konie” to 30 rysunków Mai Krawczyk i Nikoli Plich. Uczennice klasy 4a od kilku lat jeżdżą konno. Ich miłość do zwierząt oraz ogromny talent pozwoliły na przygotowanie tej wystawy. W czasie wernisażu, który otwierała Pani dyrektor Renata Stolarczyk, małe artystki opowiadały o swojej pasji, przygodach oraz opiece nad końmi. Odpowiadały na wiele pytań ze strony gości oraz wychowawczyni Pani Edyty Nagockiej. Gratulujemy talentu oraz umiejętności przedstawiania w rysunku tak trudnego tematu!

  (więcej zdjęć w dziale "galeria")

 

 
Urząd Miasta wydał kalendarz z grafikami naszych uczniów!

Autorami grafik zamieszczonych w kalendarzu są uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 13 oraz absolwenci PG nr 5 w Bełchatowie. Młodzi artyści stworzyli swoje prace na zajęciach artystycznych pod kierunkiem Beaty Bartosiak. „Ja… i moje miasto” to cykl grafik, który w 2015 roku rozpoczęli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 w Bełchatowie. Tematem prac są portrety na tle rodzinnego miasta, wszystkie zrealizowane w technice druku wypukłego - linorycie. Linoryt jest techniką trudną, a praca z dłutem- wymagająca i pracochłonna.W kalendarzu można podziwiać 12 grafik autorstwa: Agaty Kowalczyk, Igi Przybylskiej, Natalii Niewierskiej, Krzysztofa Glapińskiego, Agaty Sadzińskiej, Julii Dyderskiej, Izabeli Łuczak, Weroniki Ambrozik, Natalii Hertel, Izy Górnej, Aleksandry Łebek i Marii Erkiert. Podczas spotkania z autorami prac pani Prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska powiedziała: "Kalendarz jest wyjątkowy i to nie tylko moje prywatna opinia, ale zachwycone są wszystkie osoby, które go widziały. Emanuje on świeżym spojrzeniem na nasze miasto młodych, bełchatowskich artystów. Dziękuję Wam za to z całego serca". Prace z kalendarza były wystawione w PGE Gigantach Mocy podczas październikowegoFestiwalu Sztuki Jabłka, cztery z nich zostały nagrodzone w międzynarodowym konkursie, a jedna wzięła udział w wystawie Międzynarodowego Tiennale Grafiki Cieszyn 2017. Dziękujemy pomysłodawcom kalendarza za zaproszenie naszych uczniów do tego projektu, a MCK w Bełchatowie za wypożyczenie prasy drukarskiej.

 

 

 

Dnia 8 grudnia 2017 roku odbył się w Bełchatowie XVII Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek. W niedzielę, 14 stycznia br., w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (os. Binków) uczestniczyliśmy w finale tegoż konkursu. W kategoriach:
- klasy 1-3 soliści uczennica Pola Gągała zajęła 1 miejsce
- klasy 4-7 soliści uczennica Małgorzata Czapla zajęła 3 miejsce
- klasy 4-7 duety Klaudia Siwiaszczyk i Gabriela Kruk zajęły 1 miejsce
- klasy 4-7 zespoły i chóry "Kwartet z Trzynastki" w składzie: Karolina Stępień, Ola Komor, Zuzanna Kończak i Magdalena Wionczyk zajęły 2 miejsce.
Do konkursu uczennice przygotowała opiekun p. Gabriela WionczykWystępy wykonawców można obejrzeć w serwisie Youtube wpisując nazwiska w/w uczniów.
   W klasach gimnazjalnych, w kategorii solistów - 2 miejsce zajęła Oliwia Czerwińska a w kategorii zespołów - zespół wokalny "Piątka" - 3 miejsce. Opiekunem artystycznym dziewcząt jest p. Waldemar Domińczyk. Gratulujemy!  

 (więcej zdjęć w dziale "galeria")
 
 
 
 
 
W tegorocznym Orszaku Trzech Króli, zorganizowanym w Bełchatowie, wystąpiła uczennica naszej szkoły - Oliwia Czerwińska (kl. IIb gimnazjum). W scenie "Polonia Restituta" przed Muzeum Regionalnym przepięknie i niezwykle wzruszająco zaśpiewała "Kolędę warszawską". SP 13 w Orszaku reprezentowali również nasi nauczyciele: Pan Adam Jarząbek (jako Król Kacper) i Pan Waldemar Domińczyk z zespołem "Bagatela".

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

 
 
 
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia 2017 roku, zamiast tradycyjnych jasełek zorganizowaliśmy w naszej szkole koncert kolęd i pastorałek. Na fotorelację z imprezy zapraszamy do działu "galeria".   
 
 
 
 
 

Najserdeczniejsze życzenia cudownych Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnego  ciepła i wielkiej radości, pod choinką zaś dużo prezentów a w duszach wiele sentymentów. Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija, wszystkim pracownikom, uczniom i rodzicom życzy                                    
                                                                                                               DYREKCJA
                                                                            

   
 

Uczennice naszej szkoły śpiewające w scholi „Gaudium” kolędowały  w Stowarzyszeniu „Przystań” dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin. Dziewczynki wykonały tradycyjne oraz  współczesne kolędy i pastorałki. Scholę prowadzi mama Weroniki z klasy 6a, pani Sylwia Gradowska – Burczyk.

 (więcej zdjęć w dziale "galeria")
 
 
 
 
   W dniu 12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Bełchatowie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy " ŻYJ ZDROWO, WESOŁO I KOLOROWO" w ramach Ogólnopolskiego Programu "Trzymaj formę". Uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Kończak, Weronika Burczyk, Jan Duszyński zajęli II miejsce. Przedstawiciele naszej szkoły wykazali się wiedzą nt. wody, umiejętnościami wokalnymi tzn. rapowali o wodzie oraz przygotowali etykietkę na butelkę wody. Do konkursu młodzież naszej szkoły przygotowała Bożena Konieczna.
 

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

 

 
 
   W dniu 9 grudnia 2017 pracownicy referatu ds. edukacji ekologicznej bełchatowskiego starostwa przeprowadzili warsztaty dla uczniów naszej szkoły z wykorzystaniem osikowego surowca. Uczniowie klasy VI c wykonali własnoręcznie ozdoby świąteczne - Mikołajki.
 
(więcej zdjęć w dziale "galeria")
 
 
 
 

   Wiktoria, Błażej i Adrian przyjęli zaproszenie i wzięli udział w warsztatach integracyjnych w Szkole Podstawowej nr 1. Obejrzeli przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami” wg baśni H.Ch. Andersena., wykonali przepiękną choinkę i skosztowali przepysznych ciast. Wielką niespodzianką były prezenty dla każdego uczestnika warsztatów i wspólne zdjęcie.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

 
 
 
 

SZKOLNE KOŁO CARITAS oraz PEDAGOG SZKOLNY

   Dziękują wszystkim tym, którzy pozytywnie odpowiedzieli na naszą akcję: „Serce na Gwiazdkę”. Dzięki Waszej hojności przygotowaliśmy 28 paczek świątecznych oraz przekazaliśmy  7,5 kg słodyczy do Caritas w Łodzi. (Małgorzata Pierszała, Beata Kowalczyk, Maria Walczak).

 

 

   We wtorek 28 listopada 2017 r. odbyło się otwarcie wystawy fotografii Weroniki Burczyk, uczennicy klasy 6a. Do zamiłowań naszej autorki należą m.in. tresura psów oraz spacery z jej niezwykłym psem, co też uwiecznione zostało na zaprezentowanych fotografiach. Prace można oglądać w holu szkoły (3 piętro). Zapraszamy.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

 

 

ŚNIADANIE DAJE MOC!

    Już po raz trzeci uczniowie klas O – III uczestniczyli w ogólnopolskim programie Śniadanie Daje Moc, którego głównym zadaniem jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Od początku listopada rozpoczęły się w szkole przygotowania. Dzieci ze wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej na swoich zajęciach dowiadywały się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawały 12 zasad zdrowego żywienia, przypominały sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i witamin w codziennym jadłospisie. Ozdabiały swoje klasopracownie i korytarze szkolne hasłami i plakatami promującymi zdrowe odżywianie. Przyłączyła się również do nas świetlica szkolna, która wykonała zaproszenia dla gości i plakat. Dziękujemy!
   Finał odbył się 8 listopada, kiedy to sale O – III zamieniły się w kolorowe stołówki. W każdej klasie pachniało soczystymi owocami, zdrowymi warzywami, kolorowymi kanapkami. Nie zabrakło również zdrowych słodkich przekąsek. Uczniowie pili smakowite soki, cocktaile owocowe i oczywiście wodę wzbogaconą witaminowymi dodatkami. Cieszymy się, że do akcji włączyli się również rodzice, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w organizacji klasowych śniadań. 
   Później wszyscy uczestniczyli w podsumowaniu akcji na holu szkoły. Przedstawiciele klas III wykazywali się wiedzą  na temat znajomości 12 zasad zdrowego odżywiania - odpowiadali na wylosowane pytania,  układali hasła promujące zdrowy styl życia.  Natomiast reprezentanci klas O – II prezentowali swoją sprawność fizyczną w „Wyścigu Witaminek” : slalom z dynią, „sadzenie ziemniaków” oraz wyścig z jabłkiem na łyżce. Przerwy między konkurencjami umilały piosenki o warzywach i owocach wykonywane przez każdą grupę wiekową. NA koniec pan dyrektor Damian Nowak i Przewodnicząca Rady Rodziców p. Patrycja Dobrzelak wręczyli wszystkim zawodnikom piękne dyplomy.  Był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

 


 
   Szkolne Koło Caritas w roku szkolnym 2017/2018 zorganizowało akcję zbierania słodyczy dla dzieci z rodzin mniej zamożnych. Część zebranych produktów została przekazana dla szkolnego pedagoga do świątecznych paczek. Słodycze w ilości 7,5 kg zostały przekazane do centrali Caritas w Łodzi. Inną akcją było zbieranie zakrętek, z których dochód ma być przeznaczony na budowę studni w Batchoro w Czadzie. Podczas Mikołajek wolontariusze SKC, pod hasłem "Tytka Miłosierdzia", będą wręczać paczki osobom potrzebującym z Parafii Ducha Świętego.  
   Od początku grudnia w sklepiku szkolnym są do nabycia świece Caritas w cenie 12 zł i 13 zł.
 
 
 
 
We wtorek 21 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 13 odbył się wernisaż prac plastycznych Hani Nowickiej, uczennicy klasy 4d. Zaprezentowane zostały zarówno prace malarskie jak i rysunkowe. Zapraszamy do oglądania. 

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

 

 
 
   24 i 27 listopada 2017r. odbyło się spotkanie z Pluszowym Misiem. Gośćmi spotkania byli przedszkolaki klasy O i z Przedszkola Samorządowego nr 2. Biblioteka zamieniła się w Misiolandię. Uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki wykorzystując swe umiejętności pedagogiczne zabawiały maluchów piosenką, wierszem i opowiadaniem z Misiem w roli głównej. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, przysmakiem każdego misia. Było miło, kolorowo i bajkowo.
(więcej zdjęć w dziale "galeria")


 
 
 
   W czwartek, 23 listopada 2017 r., w ZS-P nr 9 w Bełchatowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej dla Szkół Podstawowych "Ojczyzna - Wierszem Malowana". Reprezentantki naszej szkoły odniosły duży sukces! W kategorii klas gimnazjalnych III miejsce zajęła Julia Kalecińska z kl. IIc. W kategorii klas IV-VII również III miejsce zajęła Ola Gawin z kl. VIIa, zaśwyróżnienie zdobyła Maja Mielczarek z kl. Vc. Recytatorkom serdecznie gratulujemy!
 
 
 
   Gratulacje dla uczennic, które zostały nagrodzone w I edycji konkursu fotograficznego ENERGIA  LASU w kategorii szkół podstawowych i klas gimnazjalnych (organizator: LASY PAŃSTWOWE Nadleśnictwo Bełchatów, PGE Giganty Mocy, MCK Bełchatów); 
Klaudia Jakubczak  kl. 7a - I miejsce, Aleksandra Gowin  kl. 7a - II miejsce, Zuzanna Pikulska kl. 2c gim. - III miejsce, Gabriela Kruk kl. 5c – wyróżnienie, Patrycja Wędzonka  kl.6a - wyróżnienie, Julia Walczak  kl.7a – wyróżnienie. Szkołę w konkursie reprezentowali uczniowieGabriela Kruk kl. 5c, Weronika Burczyk kl. 6a, Małgorzata Czapla kl. 6a, Maja Kosik kl. 6a, Patrycja Wędzonka kl. 6a, Weronika Głowacka kl. 7a, Aleksandra Gowin kl. 7a, Julia Górna kl. 7a, Klaudia Jakubczak kl. 7a, Klaudia Siwiaszczyk kl. 7a, Oliwia Staniszewska kl. 7a, Karolina Stępień kl. 7a, Julia Walczak kl. 7a, Alicja Wojnar kl. 2a  gim., Julia Binek kl. 2b gim., Weronika Nowak kl. 2b gim., Amelia Woźniak kl. 2b gim., Zuzanna Pikulska kl. 2c gim., Alicja Siwik kl. 2d gim., Kacper Wiącek kl. 3a gim., za co serdecznie dziękujemy!


   28 października 2017r. w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbył się już XVII Regionalny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żolnierskiej "Moja Ojczyzna".  11 listopada w Gigantach Mocy w Bełchatowie odbył się koncert laureatów.
Kategoria soliści - klasa 1-31 miejsce - Pola Gągała (na zdjęciu nagrodę odebrała opiekun Gabriela Wionczyk); 
soliści - klasa 4-62 miejsce - Małgorzata Czapla
zespoły - klasa 4-61 miejsce - "Kwartet z Trzynastki" w składzie: Karolina Stępień, Ola Komor, Zuzia Kończak, Magda Wionczyk.
  Klasy gimnazjalne naszej szkoły reprezentowały solistki: Maria Dembska i Oliwia Czerwińska a także duet: Karolina Skurnica i Aleksandra Walus. Opiekunem artystycznym dziewcząt jest Pan Waldemar Domińczyk. Duet zajął I miejsce a Oliwia Czerwińska - II miejsce. Serdecznie wszystkim gratulujemy!  
 (więcej zdjęć w dziale "galeria" i TUTAJ)
 
 
 

 

   W piątek, 10 listopada br., obchodziliśmy w naszej szkole 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji tego wyjątkowego święta uczniowie klasy VIb (z wych. klasy p. Iwoną Drygałą), chórem, zespołem wokalnym i głosami solowymi  pod kierunkiem p. Gabrieli Wionczyk przygotowali widowisko słowno-muzyczne, które zaprezentowali na uroczystym apelu szkolnym. Był to hołd dla bohaterów walczących o wolność naszej Ojczyzny. Na zakończenie pan dyrektor Damian Nowak przypomnial nam, jak ważna jest pamięć o poległych bohaterach i szacunek dla Ojczyzny.  

 (więcej zdjęć w dziale "galeria")

  


 Jeszcze w tym roku szkolnym (w maju) planowana jest wycieczka do Szkocji. Szczegóły znajdziecie TUTAJ

 


   Serdeczne gratulacje dla uczennic, które zostały nagrodzone w konkursie fotograficznym pt. WODA NASZĄ BOHATERKĄ - NATURALNYM ŹRÓDŁEM ŻYCIA (organizator: WOD-KAN Sp.z o.o. Bełchatów); Alicja Chudzik kl.6a - 1 miejsce, Oliwia Staniszewska kl.7a - 3 miejsce, Klaudia Jakubczak kl.7a – wyróżnienie.
Podziękowania dla wszystkich uczniów reprezentujących szkołę w konkursie: Gabriela Kruk kl.5c,  Weronika Burczyk kl.6a, Alicja Chudzik kl.6a,  Małgrzata Czapla kl.6a, Zuzanna Gul kl.6b, Maja Kosik kl.6a, Patrycja Wędzonka kl.6a, Julia Górna kl.7a, Klaudia Jakubczak kl.7a, Klaudia Siwiaszczyk kl.7a, Oliwia Staniszewska kl.7a, Karolina Stępień kl.7a, Julia Walczak kl.7a, Amelia Woźniak kl.2b gim., Zuzanna Dróżdż kl.2c gim., Alicja Siwik kl.2d gim., Julia Dyderska kl.3b gim.

  16 października 2017r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 13, odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych Basi Haładaj, uczennicy klasy 4d. Wystawa przyciągnęła liczne grono zwiedzających, a autorka tak bogatego zbioru zebrała mnóstwo gromkich braw i ciepłych słów. Celem wystawy było zaprezentowanie prac przedstawionych różnorodnymi technikami plastycznymi a także zachęta uczniów do rozwijania własnej inwencji twórczej, pomysłowości i talentów.

 (więcej zdjęć w dziale "galeria")

 

Szanowni Państwo !

   Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I - V szkół podstawowych.
W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne. Produkty owocowo-warzywne objęte programem to: owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki
warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki; soki: owocowe, warzywne, mieszane
W każdym z 10 tygodni w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.
Produkty mleczne objęte programem to:  mleko białe, jogurt naturalny, kefir naturalny , serek twarogowy.
W każdym z 10 tygodni w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40. 

 13 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrał Pan dyrektor Damian Nowak, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły i podziękował za trud wnoszony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. W części artystycznej uczniowie śpiewem i tańcem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

 (fotorelacja z imprezy w dziale "galeria")

dsc 0192

 

   8 października 2017 r odbył się na terenie Muzeum Giganty Mocy wernisaż wystawy grafik naszych uczniów. Wystawa jest częścią projektu "Festiwal Sztuki Jabłka". Wszystkim artystom i gościom serdecznie dziękujemy za udział w tym wydarzeniu. Wystawa trwać będzie do 22 października 2017r.
"Ja ... i moje miasto" to część cyklu grafik, który zapoczątkowany został w 2015r. przez gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Bełchatowie. Tematem prac są portrety uczniów na tle rodzinnego miasta zrealizowane w technice druku wypukłego – linorycie. Te piękne grafiki wykonane są przez uczniów klas III oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 13 oraz absolwentów Publicznego Gimnazjum nr 5 w Bełchatowie. Młodzi artyści stworzyli swoje prace pod kierunkiem Beaty Bartosiak. Oto twórcy z "trzynastki": Paulina Błaszczyk, Bartosz Błaszczyk, Julia Dyderska, Jakub Gruszka, Natalia Hertel, Konrad Kaczmarek, Marcin Kawa, Roksana Kłucjasz, Izabela Łuczak, Małgorzata Marciniec, Iga Przybylska, Julia Ratusznik, Klaudia Selerowicz, Sebastian Telążka, Krzysztof Walenczak, Kacper Wiącek, Damian Wróblewski;
artyści z byłej "piątki": Weronika Ambrozik, Natalia Garbula, Iza Górna, Julia Jagiełło, Agata Kowalczyk, Aleksandra Łebek, Natalia Niewierska, Zuzanna Płuciennik, Agata Sadzińska, Klaudia Szafrańska, Patrycja Waliszewska.
Szkoła składa podziękowania: organizatorom Festiwalu Sztuki Jabłka za zaproszenie do udziału w imprezie, przedstawicielom Miejskiego Centrum Kultury za udostępnienie prasy drukarskiej oraz ekspozycję prac uczniów.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

 

Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2017

    We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie ekologiczno-artystycznym pt.„Kolorowa Lokomotywa”, który został zorganizowany przez Łódzki Dom Kultury. W trakcie trzech dni dzieci odwiedziły ciekawe miejsca regionu, były to ruiny zamku w Inowłodzu oraz Ogród Botaniczny w Łodzi. Uczniowie w pięknych okolicznościach przyrody spróbowali swoich sił w warsztatach fotograficznych, malarskich oraz rzeźbiarskich. Zmierzyli się również z plecionkarstwem oraz tkaniem gobelinu. Po zakończeniu ekologiczno-artystycznych spotkań odbyły się 3 konkursy,mające wyłonić najciekawsze prace powstałe podczas warsztatów Kolorowej Lokomotywy. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się również uczennice naszej szkoły. Autorkami tych prac są: Aleksandra Gul, Weronika Burczyk, Patrycja Kalecińska oraz Sandra Ałaszewska.

 (więcej zdjęć w dziale "galeria")

     Budżet obywatelski Bełchatowa rozstrzygnięty. Oba projekty dotyczące naszego osiedla czyli "Przez zatoczkę do szkoły - monitorowana zatoczka postojowa" i "Cafe Senior Raj - centrum aktywności seniora" zostaną zrealizowane. Wszystkim głosującym pięknie dziękujemy! Więcej przeczytasz TUTAJ. 

 

 


   8 września 2017 r. Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zorganizowało dla mieszkańców powiatu bełchatowskiego Festiwal Piosenki Ekologicznej. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje wykonania piosenek o tematyce ekologicznej. Soliści:Pola Gągała (IIA), Klaudia Siwiaszczyk (VIIA) i zespół wokalny "Kwartet z Trzynastki" w składzie: Karolina Stępień (VIIA), Aleksandra Komor (VIB)Zuzanna Kończak (VIA) i Magdalena Wionczyk (VA). Konkurs polegał na zaprezentowaniu jednej piosenki ekologicznej z dowolnym akompaniamentem. Jury brało pod uwagę dobór repertuaru, poziom warsztatu wykonawczego oraz interpretację wokalno-sceniczną. Uczestników festiwalu przygotowała p. Gabriela Wionczyk. Po kilkugodzinnych wysłuchaniach utworów wykonanych przez uczestników konkursu (z przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych i innych placówek) jury przyznało naszej szkole I miejsce, ponieważ wszyscy nasi wokaliści otrzymali I miejsce w festiwalu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

 


Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy działający przy naszej szkole  ma nowego sponsora. Jest nim miejska spółka WOD-KAN w Bełchatowie. 7 września przedstawiciele spółki i SP 13 podpisali dwuletnie porozumienie. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj

W poniedziałek, 4 września, w "13-stce" zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniów po wakacyjnej przerwie serdecznie powitał pan dyrektor Damian Nowak, życząc im wytrwałości oraz sukcesów, a także przyjemnych chwil spędzonych w murach szkoły.  

UWAGA!

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do religii w roku szkolnym 2017/2018 kupują Rodzice.

wykaz podręczników do religii

Szanowni Państwo!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 im. UNICEF z Oddziałami Integracyjnymi w Bełchatowie informuje, że w związku ze zmianami strukturalnymi w systemie oświaty, od 1 września 2017r. uczniowie dotychczasowej sześcioletniej szkoły podstawowej stają się uczniami 8-letniej szkoły podstawowej; uczniowie kończący klasę VI - będą podlegać promocji do klasy VII szkoły podstawowej - tym samym rozpocznie się wygaszanie gimnazjum, tj.  nie będzie prowadzona rekrutacja.

W latach szkolnych: 2017/2018 i 2018/2019 w przekształconej SP nr 13 prowadzone będą także klasy dotychczasowego gimnazjum, aż do czasu wygaszenia kształcenia.

Miejscem realizacji obowiązku szkolnego dla wszystkich uczniów będzie budynek Szkoły Podstawowej nr 13.