Świetlica proponuje

Drogie Świetliczaki SP13

ponieważ nie możemy spotykać się w "realu" - dlaczego to wiecie, w związku z tym mamy dla Was propozycje nie do odrzucenia...  Ostatnio dużą radość sprawiały Wam konkursy - a więc - 

OGŁASZAMY SUPER KONKURSY

OTO PIERWSZY:

 WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY  konkurs plastyczny, format i technika dowolne, ( postać, krajobraz, rośliny, zwierzęta i co Wam podpowie wyobraźnia).  Kiedy wrócicie do szkoły, przynieście ze sobą wykonane prace. Czekają nagrody niespodzianki.

PAMIĘTAJCIE, POGODA SPRZYJA SPACEROM, ZABAWOM NA POWIETRZU ALE TYLKO Z RODZICAMI, NIE ŁĄCZCIE SIĘ W GRUPY!!! Wtedy możecie zaproponować towarzyszom spaceru znane zabawy ruchowe: "Złap zielone", "Zaczarowany berek"-  Życzymy dobrej zabawy!!! Po powrocie nie zapomnijcie o DOKŁADNYM UMYCIU RĄK.

 

MIŁEJ PRACY I ZABAWY

CDN

 

1. ZABAWY - kliknij

 

WITAJCIE  ŚWIETLICZAKI

Jesteśmy bardzo ciekawe, czy zainteresowała Was propozycja konkursu plastycznego WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY

inspiracji czyli pomysłów - szukajcie w najbliższym otoczeniu, książkach  a przede wszystkim swojej wyobraźni

zachęcamy serdecznie - liczymy na Wasze prace.

Możecie poprosić rodziców o zrobienie zdjęcia i przesłanie do nas, adres poniżej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu na :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

20 marca  - pierwszy dzień astronomicznej wiosny 

21 marca - wiosna kalendarzowa

 

 Pamiętajcie  :  W zdrowym ciele, zdrowy duch -

                            nie siedź, ruszaj się za dwóch.

 

Kolorowanka

 

"A wiosna przyszła pieszo. Już kwiatki za nią spieszą, Już trawy przed nią rosną. I szumią – Witaj wiosno" -                                                                                       fragment wiersza Jana Brzechwy pt.  "Przyjście wiosny"

UWAGA ŚWIETLICZAKI ZACHĘCAMY DO

KONKURSU DLA MAŁYCH POETÓW

(ponieważ nie wszyscy lubią prace plastyczne - wolą na przykład pisać)

CZYLI

Wiosenne rymowanie - ułóż wiosenny wierszyk, rymowankę lub zagadkę. Napisz na kartce A4 (mały karton). Mile widziana ilustracja związana z Twoim utworem. Pamiętajcie by się podpisać na odwrocie...    Oczywiście będą nagrody.

Z WASZYCH PRAC ZROBIMY POETYCKI TOMIK - KSIĄŻECZKĘ 

CDN

kolorowanka

 

Świetlica proponuje od 25 marca

 

 

 

WITAJCIE ŚWIETLICZAKI :-)     (1.04.2020)

Z pewnością macie dużo zajęć szkolnych i domowych, pewnie brakuje Wam również kontaktu z rówieśnikami... a może choć trochę tęsknicie za nami - bo my TAK.                             

Ale cóż, ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE, PAMIĘTAJCIE!     ZABAWA TAKŻE !

A WIĘC ...MOŻE MAŁE EKSPERYMENTY? 

 

  1. Dwukolorowe słoiki: przygotuj małe słoiczki, nakrętki, wodę, barwniki spożywcze (można użyć przypraw: papryka mielona, kurkuma itp) i olej. Każdy słoik wypełnijcie do połowy wodą i dodajcie kolor, a drugą połowę olejem i również dodajcie kolor. Nawet jeśli potrząśniecie słoikiem i kolory wymieszają się na moment, po chwili wrócą na swoje miejsce.

 

  1. Czy sól musi być zawsze krystalicznie biała? Niekoniecznie! Wystarczą barwniki, pipeta i sól może w niesamowity sposób zmieniać barwy. Przygotuj duże płaskie naczynie, na które wysypiecie sól. Za pomocą pipety możecie nakładać barwniki na kryształki i podziwiać, jak sól zmienia swoje kolory.

 

  1. Samorosnące balony: dmuchanie balona wymaga wytężenia nieco płuc, a okazuje się, że może on zwiększać się zupełnie samodzielnie? W jaki sposób? Przygotujcie balony, butelki, ocet winny i sodę oczyszczoną. Do balonów wsypcie nieco sody, a do butelek wlejcie ocet. Nałóżcie balony na butelki i czekajcie, aż zaczną same rosnąć, wypełniając się powietrzem z butelek.

 

Może do eksperymentów zaprosicie rodziców lub starsze rodzeństwo, będzie  to nie tylko świetna zabawa lecz także cenna nauka.   Zachęcamy -  spróbujcie!

Swoje spostrzeżenia - rysunki, zdjęcia ...  przyślijcie  na:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Pozdrawiamy - Wasze panie                   

 

Wielkanoc już blisko - kliknij   

 

Witajcie Świetliczaki! - 15 kwietnia 2020 r. - kliknij    


Świetlica proponuje - 20 kwietnia - 24 kwietnia br.

Proponujemy  - 3 maja

Majowe święta

Proponujemy na 4 - 8 maja br.

Majowe święta - ciąg dalszy (11 - 15 maja)

Świetlica proponuje - (18.05-22.05)

Propozycje świetlicy na 25.05 - 1.06

Dzień Dziecka - 1 czerwca 2020

Świetlica proponuje - (8 - 12 czerwca)

Świetlica proponuje - (8 - 12 czerwca)

Świetlica proponuje - (19 - 25 czerwca)