|
Waldemar Domińczyk
Odsłony: 1236

 

UWAGA!

W dniach 28 i 29 października 2019 r. / poniedziałek i wtorek/  będą wykonywane zdjęcia szkolne

Koncert muzyczny

16 października w naszej szkole odbył się koncert muzyczny z udziałem folklorysty i multiinstrumentalisty, pana Jacentego Ignatowicza. Poza bogatym dorobkiem muzycznym warto dodać, że pan Jacenty był finalistą programu "Mam Talent", w którym zaprezentował szeroki wachlarz swoich umiejętności.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")Kolejne warsztaty w ramach projektu „Media – rozumiem, uczestniczę, tworzę” za nami! Po zapoznaniu się ze specyfiką pracy dziennikarzy telewizyjnych i radiowych przyszedł czas na przyjrzenie się dziennikarstwu prasowemu. Prowadzącą zajęcia była pani Anna Figlus – nauczycielka języka polskiego i dziennikarka prasowa współpracująca z wieloma gazetami. Zajęcia miały charakter praktyczny – uczniowie tworzyli własną gazetę. Wyniki ich pracy już wkrótce!

(więcej zdjęć w dziale "galeria")
Lista uczniów nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach realizowanych 
w ramach projektu "Kolorowa Lokomotywa 2019"
 


- Konkurs „Mini ekosystem": Agata Król
- Konkurs „Natura w obiektywie": Hanna Nowicka, Zuzanna Gul, Barbara Haładaj
Gratulujemy!


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty składamy życzenia wytrwałości,

wielu sukcesów oraz satysfakcji z pracy zawodowej,

a także powodzenia w wypełnianiu trudnych i ważnych obowiązków społecznych


W dniu 14 października 2019 r. (poniedziałek) sekretariat szkoły czynny w godz. 8.00 - 14.00


Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2019 r. (poniedziałek)

dzień bez zajęć lekcyjnych 

Dzieci, którym rodzice nie mają możliwości  zapewnienia opieki w tym dniu mogą skorzystać z opieki świetlicowej w godz. 6.30 – 16.30

/po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu w świetlicy szkolnej/


Dzień Edukacji Narodowej

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

Dziś (11.10.2019 r.) w murach naszej szkoły odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Media – rozumiem, uczestniczę, tworzę”. Gościem warsztatów był pan Rafał Różycki - dziennikarz Radia Eska, który przeprowadził ciekawe zajęcia z młodzieżą. Specyfika zawodu radiowca, codzienna praca, blaski i cienie tej profesji były głównym tematem tego niecodziennego i wyjątkowego spotkania, które rozbudziło ciekawość młodych ludzi.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")

Bezkonkurencyjne sztafety dziewcząt!!!

W piątek, 4 października, odbyły się Mistrzostwa Bełchatowa w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbywały się w parku na osiedlu Binków. Sztafeta dziewcząt z rocznika 2005 i 2006 okazała się bezkonkurencyjna na arenie miasta. Wywalczyła pewny awans na Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego w składzie: Oliwia Malinowska, Zuzanna Mielczarek, Martyna Mielczarek, Alicja Grześkowiak, Patrycja Wędzonka, Patrycja Kalecińska, Magdalena Łaz, Iga Stus, Patrycja Lenart, Maja Madej.
   Młodsza reprezentacja dziewcząt z rocznika 2007, 2008 i 2009 ze szkoły również nie dała żadnych szans innym szkołom z naszego miasta. Po świetnych biegach naszych reprezentantek, SP Nr 13 z pierwszego miejsca zameldowała się na Mistrzostwach Powiatu. Skład zwycięskiego zespołu: Amelia Zochniak, Roksana Madej, Lilianna Stępnik, Barbara Haładaj, Hanna Nowicka, Malwina Świerk, Tatiana Kowalczyk, Lisa Jasińska, Zuzanna Warnecka.
   Obie reprezentacje dziewcząt SP Nr 13 im. UNICEF z Oddziałami Integracyjnymi w Bełchatowie wystartowały na Mistrzostwach Powiatu Bełchatowskiego. 8 października na Patykach koło Zelowa kolejny raz udowodniły, że dominują od kilku lat w tej konkurencji lekkoatletycznej w naszym powiecie. Dziewczyny mimo złych warunków atmosferycznych poradziły sobie wygrywając obie kategorie wiekowe i zameldowały się w Półfinałach Mistrzostw Województwa Łódzkiego!
   Gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia na kolejnym etapie zawodów! Go 13 Go!!!

(więcej zdjęć w dziale "galeria")


Narodowe czytanie

8 października w naszej szkole po raz kolejny zorganizowano akcję Narodowego Czytania. W tym roku para prezydencka zaproponowała do czytania osiem polskich nowel – my zdecydowaliśmy się na przeczytanie w całości „Katarynki” Bolesława Prusa, która jest lekturą szkolną. We wspólnym czytania udział wzięli – pani Dyrektor Urszula Dudek – Nitecka, nauczyciele naszej szkoły – pani Joanna Kościelska – Domańska i pan Piotr Duraj, uczniowie oraz zaproszeni goście – przewodniczący Rady Miasta pan Piotr Wysocki a także radny pan Mateusz Broncel. Uroczystość zakończył występ uczennicy klasy 7c Gabrieli Kruk, która zaśpiewała utwór „Ballada o kataryniarzu”.

obejrzyj w mediach

(więcej zdjęć w dziale "galeria") 


Projekt „Media – rozumiem, uczestniczę, tworzę” - 
warsztaty z dziennikarzami telewizyjnymi

8 października wybrani uczniowie naszej szkoły – przedstawiciele klas ósmych – wzięli udział w inauguracyjnym spotkaniu projektu „Media – rozumiem, uczestniczę, tworzę” realizowanego w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”, finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.
   Pierwsze warsztaty odbyły się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych BSTO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie. Warsztaty rozpoczęła autorka projektu – pani Ewa Tomassy, która powitała uczestników oraz opowiedziała o założeniach realizowanego projektu. Następnie uczniowie naszej szkoły oraz VI Liceum Ogólnokształcącego spotkali się z dziennikarzami telewizyjnymi  - panią Magdaleną Jaśkiewicz – Stawowczyk oraz panem Maciejem Pilarczykiem, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli o pracy przed i za kamerą telewizyjną. Prowadzący zdradzili młodzieży tajniki swojej pracy, a także opowiedzieli szereg anegdot o wpadkach dziennikarskich. W ramach podsumowania warsztatów uczniowie wypełnili ankiety oraz podzielili się swoimi spostrzeżeniami wypełniając „Pociąg do wiedzy”. Kolejne warsztaty już wkrótce!

(więcej zdjęć w dziale "galeria")  


"Media - rozumiem, uczestniczę, tworzę" - realizujemy projekt

W piątek 4.10. w Łódzkim Domu Kultury zostały podpisane umowy na realizację projektów w ramach programu  pod nazwą "Bardzo Młoda Kultura" finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Na konkurs wpłynęło 45 wniosków, a 10 z nich otrzymało dofinansowanie. Jest wśród nich projekt pod nazwą "Media - rozumiem, uczestniczę, tworzę", który otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 500 zł i będzie realizowany przez 4 partnerów: Bełchatowskie Społeczne Towarzystwo Oświatowe, VI LO im. Zbigniewa Herberta, naszą szkołę oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Projekt zakłada podjęcie działań, które będą służyły edukacji medialnej uczniów dwóch bełchatowskich szkół - uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 13 im. UNICEF w Bełchatowie dla której organem prowadzącym jest miasto Bełchatów oraz uczniów klas pierwszych VI Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Herberta w Bełchatowie dla którego organem prowadzącym jest Bełchatowskie Towarzystwo Społeczno Oświatowe.  W ramach realizacji projektu zaplanowano cykl warsztatów i wycieczkę do studia TVP w Łodzi.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")  

 

UWAGA!

Dnia 8 października (wtorek) na holu przed biblioteką odbędzie się Narodowe Czytanie:

- dla klas VI  na 4. godzinie lekcyjnej,

- dla klas VII – VIII na 6. godzinie lekcyjnej.

Zapraszamy


Na inaugurację zawodów w roku szkolnym 2019/2020 w ramach Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego nasi uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Bełchatowskiego w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się na „Patykach” koło Zelowa 20.09.2019 roku. Uczniowie SP Nr 13 wystartowali w następujących biegach:
Igrzyska Dzieci (dziewczęta) – 1000m: Amelia Zochniak – 1 miejsce; Barbara Haładaj – 3 miejsce; Roksana Madej - 5 miejsce; Zuzanna Warnecka – 8 miejsce; Malwina Świerk – 9 miejsce; Lilianna Stępnik – 13 miejsce; Tatiana Kowalczyk – miejsce 16.
Igrzyska Dzieci (chłopcy) – 1000m: Jakub Paluszek – 47; Michał Morek - 49; Bartosz Lempa - 36.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej (chłopcy) – 1000m: Patrycja Wędzonka - PK; Iga Stus - PK; Patrycja Kalecińska - PK; Maja Madej - PK.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej (chłopcy) – 1500m: Wiktor Kuciński - 4 miejsce; Jakub Krawętek - 9; Bartłomiej Pietrasiak - 15; Adam Markowiak - 49; Oskar Kuśmierek - 35.
   Awans do Finału Mistrzostw Województwa Łódzkiego wywalczyli: Amelia Zochniak, Barbara Haładaj, Roksana Madej oraz Wiktor Kuciński. Finał odbył się 25 września w Uniejowie. Uczennica klasy 6e Amelia Zochniak została Mistrzynią Województwa Łódzkiego na dystansie 1000 m. Roksana Madej zajęła w tym samym biegu 38 miejsce. Wiktor Kuciński startował na dystansie 1500 m i zajął bardzo wysokie 13 miejsce w województwie. Wszystkim reprezentantom SP Nr 13 im. UNICEF z Oddziałami Integracyjnymi w Bełchatowie bardzo serdecznie gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów na zawodach. Go 13 Go!!!

(więcej zdjęć w dziale "galeria")  W dniach 4, 10 i 12 września uczniowie z naszej szkoły brali udział w projekcie ekologiczno-artystycznym dla dzieci z województwa łódzkiego „Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2019”. Cel projektu to połączenie warsztatów artystycznych z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia, zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej oraz  wiedzy i umiejętności w zakresie twórczości ekologiczno-artystycznej. 
   W pierwszym dniu byliśmy w MCK Bełchatów, gdzie odbyły się warsztaty pn. „Kupuj odpowiedzialnie”. Uczniowie m.in. poznali ekoznaki, obejrzeli bajkę kamishibai o produkowaniu żywności, poznali pojęcie foodmiles. Wykonali test na obecność wirusa „Mania kupowania”. Na zakończenie warsztatu każdy ozdobił własną bawełnianą torbę na zakupy. 
   Drugiego dnia byliśmy w Leśnej Osadzie Ekologicznej, w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego gdzie odbyły się m.in. warsztaty pn. „Śladami zwierząt”. Uczniowie poznawali zwyczaje dzikich zwierząt, każdy stworzył też swój własny kieszonkowy atlas tropów a na koniec i widzieli jak pan gajowy karmił butelką kilkumiesięcznego łosia i jelonka. 
    W ostatnim dniu pojechaliśmy podziwiać przyrodę do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, gdzie uczniowie wzięli udział w grze terenowej oraz w warsztatach: fotograficznym, malarstwa, "las w słoiku" oraz  wykonywali karmniki dla ptaków. Pod koniec września  odbędą się 3 konkursy na najlepsze prace zainspirowane całym cyklem zajęć z projektu KOLOROWA LOKOMOTYWA.

(więcej zdjęć w dziale "galeria")  


Ogłoszenie dla rodziców

W dniach 2-16 września 2019 r. w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta można składać wnioski o przyznanie stypendium socjalnego na rok szkolny 2019/2020.
Formularze wniosków dostępne w szkole oraz w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta.
 

UWAGA!

Sprzedaż obiadów tylko w abonamencie (min. 15).

Koszt 1 obiadu – 4 PLN

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisywanie
i dokonywanie wpłat do środy 4 września 2019 r. w świetlicy szkolnej.

Obiady będą wydawane od dnia 5 września 2019 r. (czwartek) w godzinach 1130 – 1330.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 

(więcej zdjęć w dziale "galeria")  
Ubezpieczenie w roku szkolnym 2019/2020

 Ubezpieczenie NNW uczniów:

Ubezpieczyciel: COMPENSA  - NNW Szkolne (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży)

Suma / limit ubezpieczenia – 20 000 zł

Składka od ucznia – 50 zł

Plan lekcji na nowy rok szkolny
- w zakładce "dokumenty szkolne", 


Wykaz podręczników do religii w roku szkolnym 2019/2020